Bardzo ważne wiadomości dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski z emigracji, ale nie mają pieniędzy.

Każdy Polak wracający z emigracji będzie mógł dostać do 85 tys. zł na prowadzenie działalności, jeżeli masz żonę lub męża, razem możecie dostać nawet 170 tys. zł „prawie darmowej” pożyczki, bo oprocentowanej tylko na 0.5% w skali roku.

O pieniądze mogą się starać osoby, które chcą zacząć działalności gospodarczą np. stać się osobą samo-zatrudnioną.

Pożyczki mają być przeznaczone dla osób powracających nawet z krótkiej emigracji, projekt ustawy zakłada, że o pożyczkę mogą starać się tylko osoby wracające z krajów Unii Europejskiej.

Osoby, które chcą dostać pożyczkę, muszą spełnić następujące warunki:

  1. mieszkać przez minimum 12 miesięcy w kraju UE,
  2. być zatrudnionym przez co najmniej 6 miesięcy,
  3. przez minimum 6 miesięcy opłacały lub były objęte ubezpieczeniem zdrowotnym kraju, z którego przybywają.

Jak widać, nie trzeba być wieloletnim emigrantem, wystarczy pracować za granicą przez 6 miesięcy i pożyczkę będzie można dostać, taki jest projekt ustawy.
Pożyczki mają być udzielane za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Pracy, program został nazwany „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”.
 
Kredyt będzie oprocentowany tylko 0.5%, to mniej niż inflacja. Obecnie najtańsze kredyty gotówkowe w Polsce są oprocentowane 8% w skali roku, kredyt oprocentowany 0.5%, to kredyt za „darmo”. Kredyt będzie trzeba spłacić w ciągu 7 lat.
 
Do otrzymania pełnej sumy 85k zł na osobę zapewne, będzie więcej wymogów. Jeżeli np. planujesz wrócić do Polski z żoną i żona także ma być samo-zatrudniona to prawdopodobnie, razem możecie dostać do 170k zł, jeżeli macie dzieci, dostaniecie także po 500 zł miesięcznie na każde dziecko, jeżeli dochód w rodzinie na jedną osobę nie przekroczy 800 zł. Kredyty nie są brane pod uwagę jako dochód.
 
Dodatkowo możecie dostać, zwrot podatku na każde dziecko, 300 zł wyprawki do szkoły na każde dziecko, dodatkowo, w niektórych miastach polski, uczniowie nie muszą płacić za bilety autobusowe. W Polsce, także, już nie trzeba kupować książek do szkoły dla dzieci. To bardzo dużo pieniędzy.
 
Zanim wrócisz do Polski dla 85 tysięcy pożyczki na osobę, zaczekaj do momentu, kiedy pieniądze naprawdę będą już dostępne, zanim wrócisz do Polski dla tych pieniędzy, sprawdź, czy możesz je dostać na 100%, oraz sprawdź, ile możesz dostać.
 
Dzisiejsza informacja to bardzo dobra informacja dla wszystkich Polaków, którzy chcą wrócić do Polski i założyć biznesik, ale nie mają pieniędzy. 85,000 zł dla singla lub 180,000 zł na parę prawie nieoprocentowanego kredytu to całkiem dobra propozycja. Dlatego zapraszam do udostępniania tego artykułu na facebooku, aby jak najwięcej Polaków, którzy chcą wrócić do Polski, dowiedziało się o tej informacji.
 

Dołącz do DOBRYRUCH na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!