Strona główna Do Przeczytania Nawet 42 tys. zł. kary dla Polaków pracujących za granicą.

Nawet 42 tys. zł. kary dla Polaków pracujących za granicą.

392

Wszyscy Polacy pracujący poza Polską, którzy nie złożą odpowiedniego dokumentu, a muszą, mogą zapłacić karę w wysokości 42 tys. złotych, czyli około 10 tysięcy euro lub 10 tys. funtów.

Dokument muszą złożyć wszyscy Polacy pracujący za granicą, którzy zostaną zakwalifikowani przez polski urząd do złożenia tego dokumentu.

Jeżeli tego nie zrobisz, polski urząd może przyznać Ci karę w wysokości od 210 zł do 42 tys. zł.

To temat, o którym rozpisujemy się od dawna, prawo weszło 1 lipca.

Oczywiście mowa o nowym prawie, które nakazuje złożyć rozliczenia podatkowe Polakom, którzy pracują za granicą, a aparat państwowy stwierdzi, że centrum życia mają w Polsce na podstawie tego, że w Polsce mają np. rodzinę lub dom.

Ta dodatkowa informacja, że polskie urzędy mogą nałożyć karę w wysokości 42,000 zł, jest tylko potwierdzeniem, że jak zapomnisz złożyć dokument i dolepią Ci karę 42 tys. zł i jeżeli nie zapłacisz, to mogą zabrać Ci np. dom, który masz w Polsce lub o zapłatę kary mogą scigać Cię za granicą.

Już wcześniej informowaliśmy, że Tym sposobem setki tysięcy jak nie miliony Polaków pracujących za granicą może zostać zmuszona do zeznań podatkowych w Polsce. To Totalna tragedia. Zmuszą Cię do złożenia spowiedzi, na temat tego, co robiłeś za granicą, czyli gdzie osoba mieszka, pracuje i ile zarobia. Jeżeli z Polaków pracujących za granicą zaczną ściągać podatki, to Polacy zaczną masowo uciekać z Polski.

Moim zdaniem, już niedługo, w miarę powiększania się grona państw, w których pracują Polacy, które będą miały umowę z Polską, Polacy zaczną sprzedawać swoje domy i będą uciekać z Polski całymi rodzinami.
Podobno, będzie istnieć możliwość abolicji podatkowej, czyli niepłacenia podatku w Polsce, ale abolicja nie będzie dla wszystkich!

Jednak dokument musi, złożyć każda osoba, która zostanie zakwalifikowana przez polskie urzędy za osobę posiadającą centrum życia w Polsce.

Tym sposobem polskie urzędy wydadzą miliony złotych, jak nie setki milionów złotych na ściganie Polaków pracujących za granicą, tylko po to, aby każdy ładnie wszystko im powiedział, gdzie mieszka, co robił i za ile!

Przypominam, że 10 lat temu z Polaków, którzy jeździli za granicę, ściągano dwa podatki, reszta artykułów pod tym linkiem