Strona główna Finanse Następny kraj, do którego uciekają Polacy — piękny i słoneczny!

Następny kraj, do którego uciekają Polacy — piękny i słoneczny!

18

Dzisiaj powracam do ostatniego tematu, o którym nie chcą rozmawiać politycy dwóch największych partii w Polsce – boją się tego tematu jak ognia.

O co dokładnie chodzi?

W jednym z ostatnich artykułów poruszyłem temat bogacenia się w Polsce a w UK a w Czechach.

Dużo ludzi mówi, że nie ma co porównywać bardzo złych warunków dla samozatrudnionych w Polsce do warunków w UK – bo przecież Polska jest biedna a UK bogate.

Dlatego w ostatnim artykule podałem informacje o sytuacji w Czechach – wielu ludzi nie dowierza, że w Czechach tak jest, ale cóż takie są fakty.

Dzisiaj dla wszystkich głoszący, że nie można porównywać sytuacji dla samozatrudnionych w Polsce do UK, bo Polska biedna.

Dla tych, którzy głoszą, że nie ma co porównywać Polski do Czech, bo Czechy są małym krajem i Czechy mogą, sobie robić co chcą, bo wyrzucili wszystkich komuchów w 1989 r., a u nas komuchy dalej rządzą.

Dzisiaj przedstawię, piękny, słoneczny mały kraik, do którego Polacy mogą pojechać, w którym kwota wolna od podatku to 20 tys. EURO, czyli około 85 tys. złotych.

Jaki to kraj? To oczywiście Cypr! Kwota wolna od podatku dochodowego to 85 tys. złotych, w Anglii kwota wolna od podatku i ZUSU to właściwie prawie 60 tys. zł a w Czechach samozatrudnieni mają okazję do około 100.000 zł rocznie zapłacić tylko 7 tys. zł ZUSU i prawie zero podatku.

Przypominam, że w Polsce kwota wolna od podatku prawie nie istnieje, ZUS płaci się co miesiąc przez 2 lata po 600 złotych, po dwóch latach 1200 złotych a podatki trzeba płacić co 3 miesiące – witajcie w Polsce!

Zatem w naszej kolekcji mamy UK, Cypr i Czechy – czy jesteście gotowi na następny kraj, do którego uciekają Polacy?

Jeżeli ten artykuł wykaże duże zainteresowanie, to napisze dużo więcej na temat tego, o możliwościach, jakie istnieją. Więc dlatego, proszę, udostępnij ten artykuł na facebooku.

Jeżeli polubisz mnie na facebooku, to pomożesz mi pisać więcej takich artykułów link do polubienia na dole.