To jest dalej aktualne, dużo Polaków na emigracji nie zdaje sobie sprawy, że obecnie, jeżeli wróci do Polski, to może dostać na przykładową rodzinę z trójką dzieci £91,873 z polskich programów socjalnych, oraz dom, emeryturę, darmowe bilety i podręczniki – to nie są żarty.

Dzisiejszy artykuł piszę lekko zainspirowany primaaprilisowym artykułem, który przeczytałem pierwszego kwietnia, w którym informowano, że rząd PIS da każdemu Polakowi z emigracji £50,000.

Artykuł z 1 Kwietnia był żartem, jednak najprawdziwszą prawdą jest, że teraz na rodziny, które powracają do Polski, czeka bardzo dużo pieniędzy, otrzymywanych co miesiąc nawet przez 25 lat.

Jak dostać na rodzinę £91,873?

Rodziny w Polsce z trójką dzieci dostają miesięcznie 1500 zł z programu 500 plus, pieniądze dostaje się przez 18 lat.

Łączna suma to: 324 tys. zł, czyli: £66,714

Co więcej. W Polsce dostaniemy zwrot podatku na dzieci, a jeżeli nie płacimy wystarczająco podatku, to dostaniemy pieniądze.

Ze zwrotu dostaniemy 4,224 zl rocznie, czyli: £21,744 przez 25 lat.

Już wprowadzono wyprawkę do szkoły 300 zł na dziecko co rok.

Z wyprawki przez 18 lat dostaniemy: 16,200 zł, czyli: £3,335

Razem wychodzi prawie £92,000

Uwaga! Im więcej mamy dzieci tym dostaniemy więcej pieniędzy, im mniej dzieci mamy to pieniędzy dostaniemy mniej.

To nie wszystko! Matki, które urodzą i wychowają czworo dzieci dostaną darmową minimalną emeryturę. Matka nie musi pracować.

Możesz spróbować wprowadzić się do mieszkania z Mieszkanie Plus – choć mieszkań jest bardzo mało. Czym jest Mieszkanie Plus? To tanie mieszkania na wynajem, które można potem wykupić.

Jeżeli chcesz wrócić do Polski, możesz skorzystać z darmowych biletów dla dzieci, np. w Gdańsku. Od 1 Lipca wszystkie dzieci i uczniowie do 24 roku życia mogą jeździć autobusami za darmo.

  

To oznacza, że wszystkie Twoje dzieci nie muszą kupować biletów aż do 24 roku życia, jeżeli są uczniami podstawówki, gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej.

To bardzo duża oszczędność, która oszczędzi reszta artykułu pod tym linkiem.