Jeżeli marzysz, że kiedyś wrócisz do Polski z piękną i wypracowaną emeryturą za granicy – to możesz się nieźle zdziwić!

Wszystko za sprawą obecnie istniejącego prawa w Polsce, które odbiera każdemu emerytowi nawet temu biednemu emerytowi około 25% emerytury.

O sprawie informowałem wcześniej – i w „nadziei” czekałem, że coś się zmieni w Polsce, ale już wiadomo, że nic się nie zmieni albo zmieni się bardzo mało!

Sytuacja jest poważna, bo większość Polaków nawet nie zdaje sobie sprawy i żyje w świadomości, że gdy już otrzymają swoją wypracowaną emeryturę w wysokości 1,000 EURO miesięcznie, to przyjadą do Polski i będą mogli żyć za całe 1,000 EURO miesięcznie, rozkoszując się życiem.

Jednak prawda jest zupełnie inna, wręcz brutalna!

Co się dzieje?

Ano to, że w wielu krajach emeryci otrzymujący co miesiąc np. £1000 emerytury nie muszą płacić od tego żadnego podatku ani ubezpieczenia!

Niestety w Polsce jest inaczej. W Polsce każdemu emerytowi odbiera się znaczną część pieniędzy, nawet gdy emeryt jest bardzo ubogi, wręcz ledwo utrzymuje się i może prawie przeżyć za swoją ciężko wypracowaną emeryturę.
W Polsce każdy emeryt musi oddać ze swojej emerytury co najmniej 18% podatku oraz 9% ubezpieczenia.

Np. w UK, jak i innych krajach emeryt nie płaci na emeryturze żadnego ubezpieczenia, a podatek np. w UK, jest pobierany dopiero, jeżeli emerytura wynosi powyżykułu gdzie się da, reszta artykułu pod tym linkiem